Dietetyka Psychologia Kontakt Cennik

Odchudzanie

Na myśl o odchudzaniu zapewne myślisz o jedzeniu wyłącznie sałaty i kiełków oraz liczeniu kalorii. Albo co gorsza o suplementach typu "fatburner". Zdecydowanie odradzam każdą z tych rzeczy. Takie odchudzanie, przy zachowaniu odpowiedniej samodyscypliny oraz wycierpieniu wielotygodniowego głodu być może spowoduje spadek wagi, ale zrzucone kilogramy wrócą natychmiast w postaci efektu jojo.

Otyłość jest schorzeniem spowodowanym nieprawidłowym cyklem glukozowo-insulinowym. Po posiłku skok poziomu glukozy we krwi powoduje wyrzut insuliny, skok poziomu insuliny powoduje zamianę glukozy na tkankę tłuszczową i jednocześnie spadek poziomu glukozy, a spadek poziomu glukozy we krwi powoduje hipoglikemię i "wilczy apetyt". Następnie znów opychasz się kolejna porcją jedzenia, najlepiej dużą bo głód jest gigantyczny, co powoduje znów skok poziomu glukozy i koło się zamyka.

W zaklętym kręgu insuliny

Im ktoś ma więcej tkanki tłuszczowej, tym szybciej następuje skok insuliny oraz zamiana glukozy na tłuszcz. Istnieje zatem sprzężenie zwrotne pomiędzy ilością tkanki tłuszczowej a tempem tycia. Im ktoś jest grubszy, tym szybciej tyje. Zjawisko to odbywa się w tempie geometrycznym. Dlatego szczupła osoba może niemalże bezkarnie objadać się słodyczami, a otyłej każdy gram czekolady "wejdzie" w biodra czy w brzuch.

I jeszcze co więcej, niektóre białka zawarte w pożywieniu działają tak na trzustkę, że ta produkuje więcej insuliny przy każdym skoku poziomu cukru we krwi. Dlatego jedynym polecanym przeze mnie rozwiązaniem jest zdiagnozowanie przyczyny tycia poprzez zastosowanie jednej z diet eliminacyjnych. Pozwala to na stuprocentową identyfikację szkodliwego składnika diety i przerwanie zaklętego koła glukozowo-insulinowego.

Co najważniejsze w czasie terapii nie ma głodzenia i cierpienia. Waga spada stopniowo, od 1 do 5 kilogramów na miesiąc. Efekt zmiany diety jest trwały.

Czy dam radę schudnąć?

Przybieranie na wadze jest łatwe i przyjemne, jak zjedzenie okrągłego pączka lub hamburgera. Niepostrzeżenie rośnie nam oponka wokół talii, gdzieś znika pogoda ducha, a czasem nawet nie mamy ochoty wyjść z domu, nie mówiąc już o pójściu na rower. Czas na zmiany. Czas na odchudzanie.

Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Nie jestem cudotwórcą i nie schudnę za Ciebie. Tak naprawdę żadna dieta nie spowoduje, że skutecznie schudniesz. To wszystko siedzi w Twojej głowie i zależy od Ciebie. Ja jestem tylko od pokazania właściwej drogi i od pomocy aby przez nią przejść.

Dasz radę. Powodzenia!

beach1 insulin

Postęp geometryczny

oŻywienie a choroby autoimmunologiczne oCzy trudno jest zmienić nawyki? oHashimoto - dożywotni wyrok czy uleczalna choroba?

„Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego
najcenniejszą własnością i powinien uczyć się,
jak sam może leczyć swoje choroby.”

Hipokrates

Odchudzanie Psychologia Kontakt Cennik Dietetyka fb

ACAI Poradnia dietetyczna i psychologiczna
ul. Płocka 43 # 59, 01-148 Warszawa (Wola)
Tel: +48 608 309 259, +48 601 743 236